Zelená pro Opavu navazuje na SOS pro Opavu, která díky důvěře opavských voličů vyhrála komunální volby v roce 2010. Ve své práci jsme se zaměřili na sociální oblast, dostupné bydlení a jeho kvalitu, školství a podporu menších sportů, ale také na snižování zadlužení města a provozních nákladů. Především jsme ale otevřeli radnici občanům, podnikatelské veřejnosti i novinářům. Zpřístupnili jsme dříve nedostupné informace, změnili kompetence a přijali řadu opatření, která brání pokusům o korupci a klientelismus. Myslím, že i přes různé neúspěchy a neshody se nám to hlavní podařilo: změnili jsme styl opavské politiky.

Mnoho úkolů samozřejmě zůstává na stole, ke starým plánům přináší čas nové. Získali jsme přehled o fungování města a víme, jak realizovat nové plány v jeho prospěch. Pro ně už dnes nemusíme volat „SOS pro Opavu“, stačí, když nám bude svítit „Zelená pro Opavu“.

V našem sdružení členů a členek Strany zelených a nestraníků pokračuje v práci 12 ze 17 členů klubu zastupitelů zvolených v roce 2010 za SOS pro Opavu. Už nejsme žádní nováčci, už za sebou máme výsledky. Získali jsme zkušenosti, kterých chceme dále využívat ve prospěch systematického a transparentního rozvoje našeho města, bez afér a podezřelých praktik. Změna je tady, teď je třeba pokračovat v nastoleném směru. Dejte slušné Opavě zelenou!

Další články autorky/autora